Dni teatru

We współczesnym świecie, w dobie telewizji, Internetu i gier komputerowych coraz mniej ludzi szanuje i docenia wartość sztuki teatralnej. Wielu uważa teatr za przestarzały i nie odpowiadający dzisiejszemu stopniowi rozwoju sztuki audiowizualnej. Dzieci od najmłodszych lat uczestniczą w życiu kulturalnym, dowiadują się, że w teatrze odnaleźć można wiele pozytywnych wzorów zachowania rozwijają myślenie, wyostrzają proces spostrzegania i uwagi oraz wzbogacają ogólnie pojętą kulturę umysłową i moralną. Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, uaktywnia fantazję, a także marzenia i zainteresowania.
W ramach cyklu „Przedszkolak XXI wieku” zorganizowaliśmy  25 marca  Dni Teatru, które obchodzone są 27 marca  jako Międzynarodowy Dzień Teatru-święto uchwalone w 1961 r, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce właśnie 27 marca 1957 r. Tego dnia dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w teatrze. Miały okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych, pantomimicznych i językowych. Poznały różne rodzaje teatru, oraz  poznały pojęcia: teatr, scena , kurtyna, widownia, aplauz itp. Dzięki temu w malutkim stopniu mogły poznać  pracę aktora. Na zakończenie były uczestnikami widowiska teatralnego „Witaj wiosenko”, które zaprezentowały panie wychowawczynie.
Kto wie, może w naszym przedszkolu rosną przyszli aktorzy… 🙂