Mali przedsiębiorcy

Codziennie, bez względu na wiek, uczymy się zarządzania finansami i innymi zasobami, które posiadamy. Dnia 25 marca dzieci z grupy „Pszczółek” i „Motylków” wybrały się do galerii Vivo, gdzie wzięły udział w  bezpłatnych warsztatach edukacyjnych pt. „Mali przedsiębiorcy” Ekonomia to dziedzina wyłącznie dla dorosłych ? Nic bardziej mylnego. Kwestii dotyczących pieniędzy i ich mądrego gospodarowania warto uczyć się już od najmłodszych lat.
W trakcie warsztatów „Mali przedsiębiorcy” dzieci dowiedziały się o przedsiębiorczości. Na zajęciach, najmłodsi dowiedzieli się o budżecie domowym oraz mądrym wydawaniu pieniędzy. W specjalnie przygotowanych na tę okazję stacjach dzieci wykonywały określone zadania. Za ich zaliczenie dostawały zabawkowe banknoty, które później wydawały na atrakcyjne nagrody. W rozumieniu tematyki przedsiębiorczości pomagały świnka Grosia i wiewiór Franek. Warsztaty zostały przygotowane przez SMART Kid  Academy, a przekazana wiedza i zabawa z maskotkami i animatorami na długo pozostaną w pamięci dzieci.