O przedszkolu

Przedszkole mieści się przy ulicy Marii Konopnickiej 7 w centrum miasta, niedaleko parku nad rzeką Gwdą. Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Piła.

Czynne jest w godzinach od 6.00 do 16.30. Godziny pracy przedszkola dostosowane są do potrzeb i oczekiwań rodziców.

Mamy długą tradycję, która sięga 1952 roku, dlatego bywa tak, że uczęszczają do nas dzieci naszych absolwentów. Przedszkole posiada 100 miejsc przeznaczonych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Społeczność przedszkolna tworzy 4 grupy wiekowe. Dysponujemy dużymi, przestronnymi i słonecznymi salami, salą gimnastyczną oraz gabinetem logopedyczno – terapeutycznym. Każda sala jest dobrze wyposażona w pomoce i zabawki z atestem. Wokół przedszkola rozciąga się duży, wypełniony drzewami ogród. Budynek i otoczenie przedszkola jest monitorowane przez 24 godziny. Przedszkole posiada kuchnię, w której panie kucharki przygotowują smaczne, domowe posiłki.

Dzieci przychodząc do nas wiele zyskują. Zaangażowana kadra czuwa nad wspieraniem wszechstronnego rozwoju dziecka. Uczymy: samodzielności, funkcjonowania w grupie, współpracy, tolerancji, dzielenia się oraz przygotowujemy dzieci do pójścia do szkoły. Rozwijamy indywidualne możliwości i talenty, zainteresowanie językiem obcym nowożytnym, kształtujemy postawy moralne, proekologiczne i dbałości o zdrowie, budujemy tożsamość regionalną i narodową oraz wspieramy działania wychowawcze rodziców.

Nasze atuty:

– dobra lokalizacja,
– przestronne sale,
– duży ogród,
– kadra przyjazna dzieciom,
– pełnowartościowe posiłki,
– zajęcia główne i dodatkowe dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci.