Rekomendowane pasma edukacyjne

Szanowni Rodzice!

W tej niecodziennej sytuacji, która nas spotkała jednym z pomysłów na spędzenie wolnego czasu z dziećmi może być wspólne oglądanie pasm edukacyjnych rekomendowanych przez MEN, tj. TVP, TVP ABC, TVP Kultura oraz Serwis Polskie Radio Dzieciom i strona internetowa Centrum Nauki Kopernik – filmy edukacyjne.

Kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”. Dodatkowym działaniem podjętym przez Telewizję Polską jest udostępnienie w paśmie TVP Vod czterech specjalnych kolekcji zawierających materiały podzielone na kategorie dostosowane zarówno do najmłodszych, jak i starszych uczniów.