Robimy sok

PROJEKT KUCHARZ

Dnia 16 września rozpoczęliśmy pracę nad projektem – kucharz. Celem naszym było poznanie zawodu kucharza w różnych aspektach.
Zaczęliśmy więc od zastanowienia się, co wiemy o zawodzie kucharza i czego chcielibyśmy się dowiedzieć i ujęliśmy to mapie myśli. Następnego dnia byliśmy gośćmi w kuchni przedszkolnej. Pani Ania szefowa kuchni oprowadziła nas po wszystkich pomieszczeniach i zapoznała nas z urządzeniami kuchennymi.

W środę tłukliśmy kotlety na obiad, oj to była ciężka praca, a za dobrą pomoc pani Ania poczęstowała nas chrupkami. Tego też dnia pani Ania była naszym gościem w sali i opowiedziała nam co należy robić i co jeść, aby być silnym i zdrowym Następnie kolorowaliśmy obrazek z wizerunkiem kucharza i utworzyliśmy w naszej sali kącik kulinarny, w którym zebraliśmy książki kucharskie Uczyliśmy się też liczyć w zakresie 6 oczywiście na naczyniach kuchennych, a w piątek stworzyliśmy kuchenną orkiestrę, ach jak pięknie graliśmy!!!

W poniedziałek słuchaliśmy opowiadania o „Słodkim kucharzu”, a że lubimy słodkości malowaliśmy tort farbą z zabarwionej pasty do zębów. No i zaczęliśmy się przygotowywać do wycieczki, która miała się odbyć następnego dnia.

No i nastał ten dzień. Dzisiaj tj. 24.09. wyruszyliśmy autokarem do wspaniałego miejsca – gospodarstwa rybnego „Rybajka” w Tarnowie na zaproszenie rodziców naszej koleżanki Lary. Ależ to była wycieczka. Pan Ziemowit oprowadził nas po całym gospodarstwie. Widzieliśmy akweny wodne z hodowanym tam dorosłym pstrągiem oraz hodowlę narybku – rybne przedszkole, nawet karmiliśmy pstrągi. Ale cała niespodzianka dopiero nas czekała – po zwiedzeniu restauracji „Rybi Puzon” udaliśmy się do sali konferencyjnej na warsztaty kulinarne, gdzie pani szefowa – pani Ewa – pokazała nam jak się robi nuggetsy z pstrąga, sami je robiliśmy, a potem zjedliśmy z frytkami. W nagrodę dostaliśmy lody. Wycieczka zakończyła się dyskoteką z naszymi paniami. Żal było wyjeżdżać.
Następnego dnia po wysłuchaniu opowiadania o „Ziemniaczanej królewnie” przeprowadziliśmy eksperyment – zasadziliśmy ziemniaka i czekamy co z niego wyrośnie.

W czwartek napracowaliśmy się paluszkami uzupełniając „dziurki” w jabłku kuleczkami z plasteliny, a zwieńczeniem całego projektu było wykonanie zdrowego soku w wolnoobrotowej sokowirówce i wypiliśmy go na drugie śniadanie.

W między czasie bawiliśmy się w kąciku kucharskim i przygotowywaliśmy zdrowe posiłki dla naszych pań, potrafimy również dobrać kucharzowi jego narzędzia pracy i mieliśmy piękną gazetkę.

Na zakończenie projektu bardzo chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym osobom, a w szczególności pani Karolinie i panu Ziemowitowi za zaproszenie do „Rybajki” i wspaniałe ugoszczenie nas, pani Ani – szefowej kuchni przedszkolnej za zapoznanie nas z kuchnią i pogadankę o zdrowym żywieniu, pani Ani za załatwienie autokaru i Wam drodzy rodzice za włączenie się do projektu.