Spotkanie z seniorem

13 grudnia 2018 r w grupie „Pszczółek” gościem była prababcia Alana, która podzieliła się z dziećmi wspomnieniami z czasów wojny.
Dzieci lubią międzypokoleniowe spotkania i chętnie słuchały jej opowiadań.
Takie międzypokoleniowe spotkania przynoszą wiele korzyści obu stronom: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom.
Spotkania z osobami starszymi pozwalają dzieciom postrzegać seniorów jako najwyższą wartości, naszej tożsamości narodowej, przede wszystkim naszych korzeni. Należy propagować rolę seniorów w rodzinie i społeczeństwie oraz poszukiwać wspólnych płaszczyzn spędzania wolnego czasu,
Dzięki wspomnieniom uświadomiliśmy sobie, jak bardzo naszemu pokoleniu żyje się dobrze. Powinniśmy docenić to, co mamy- prawdziwy dom, kochających rodziców i najukochańszą na świecie babcię, z którą możemy nie tylko wspominać jej dzieciństwo, ale również zawsze porozmawiać o swoich radościach i smutkach. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy Babci Alana dużo zdrowia.