Zakład krawiecki

W związku z omawianiem różnych zawodu wybraliśmy się do pobliskiego Zakładu Krawieckiego.
Celem wycieczki było zapoznanie z pracą krawcowej, ukazanie przydatności wykonywania tego zawodu oraz budzenie szacunku dla ludzi wykonujących ten zawód. Dzieci obejrzały wyposażenie zakładu krawieckiego oraz mogły zobaczyć sposób działania urządzeń i przyborów, jakimi posługuje się krawcowa. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia oraz dowiedziały się jak przebiegają kolejne etapy powstawania odzieży, miały okazję zapoznać się z komputerowym wyszywaniem różnych aplikacji.
Pani krawcowa odpowiadała na pytania dzieci, które z ciekawością zaglądały w każdy kącik pracowni.
Na zakończenie dzieci podziękowały pani krawcowej za ciekawą lekcję praktyczną i wręczyły pamiątkową laurkę.