„Zośka, Piraci i wielka draka”

Dnia 17.05.19r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność uczestniczyć w spektaklu przygotowanym przez teatr Form. Art. Z Łodzi. „Zośka i piraci” to klasyczna historia o piratach pokazana w nieklasyczny sposób. Zosia bardzo pragnie zostać piratką. Niestety nikt nie traktuje jej marzenia poważnie. Nawet jej brat razem ze swoimi kolegami wyśmiewa się z jej pomysłów. Chcąc udowodnić, że bycie piratem nie jest zarezerwowane tylko dla chłopców, Zosia wyrusza w piracką podróż. Oj, wyszła z tego draka – a dowiedzieliśmy się o tym towarzysząc Zosi w jej morskich przygodach i zmaganiach przy niesamowitych efektach świetlnych i dźwiękowych. Jest to spektakl o sile marzeń i odwadze w ich realizacji. Przykład Zosi pokazuje, że warto wierzyć w siebie i spełniać nawet najśmielsze marzenia – jeśli jest się odważnym i wytrwałym, wtedy wszystko jest możliwe. Chcieć znaczy móc i to młodym widzom pokazuje Zośka. Bohaterowie uczą też młodego widza otwartości i tolerancji. Pointa ukazuje, że „chłopięce” zabawy nie są zarezerwowane wyłącznie dla chłopców – dziewczyny też mogą bawić się samochodami i chodzić po drzewach. A co najważniejsze – mogą być prawdziwymi Piratkami!